4. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin Tarihi Açıklandı!

Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor‘un gerçekleştirdiği, yine ülkemizin büyük en bilim platformları olan BilimfiliAçık Bilim ve Evrim Ağacı‘nın desteği, ülkemizin en eğlenceli bilim platformu BNGL‘nin, Kuark Bilim TopluluğuHypatia BilimFeza Gezginleri ve Gelecek Bilimde‘nin katkıları; Meade Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu‘nun teleskop ve gözlem katkısı sağladığı Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2019‘un gerçekleştirileceği tarih belli oldu.

26 – 27 – 28 – 29 Temmuz tarihinde; Time Dergisi tarafından mutlaka görülmesi gereken doğa harikaları listesine alınmış olan Antalya Olimpos’ta muhteşem bir doğal çevre içinde, şehirlerin ışık kirliliğinden uzakta gerçekleştirilecek olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, son 4 yıldır ülkemizde gerçekleştirilen en büyük çaplı sivil ve bağımsız astronomi ve uzay bilimleri organizasyonu konumunda.

Maalesef şehirlerde yaşayan insanlar, şehirlerin yoğun ışık kirliliği altında gökyüzünde sadece birkaç tane yıldız görebiliyorlar. Öyle ki, bırakın galaksimiz Samanyolu‘nu görmeyi, çıplak gözle binlerce yıldızı görebilecekleri gökyüzünden ışık kirliliği nedeniyle haberdar bile olamıyorlar.

İşte, Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, binlerce yıldız‘ı çıplak gözle izleyebileceğiniz, katılımcıların kullanımına verilen teleskoplarla galaksilernebulalar gibi derin uzay cisimlerini, gezegenleri gözlemleyebileceğiniz ve galaksimiz Samanyolu’nu uzman astronomlar eşliğinde çimlere uzanıp sabahlara kadar izleyebileceğiniz bir etkinlik.

Festival hakkında detaylı bilgi edinmek için: https://ogbf.kozmikanafor.com

Üç gün sürecek olan dördüncü Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nde, eğitmenlerimiz, amatör astronomlar ve astrofotoğrafçıların yanı sıra: Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, Prof Dr. Osman Demircan, Prof. Dr. A. Talat Saygaç, Dr. Tevfik Uyar, Dr. Massimiliano De Pasquale ve değerli akademisyen hocalarımızın gerçekleştireceği sunum, söyleşi ve bilimsel atölyeler eşliğinde, gökyüzüyle baş başa kalmak isteyen astronomi ve uzay bilimleri tutkunlarını ağırlamak için sabırsızlanıyoruz…

Festival hakkında detaylar ve önemli duyurulardan haberdar olmak için festivalin katılımcı grubuna üye olun.

Ayrıca, Kozmik Anafor, Evrim Ağacı, Bilimfili, Gelecek Bilimde, BNGL, Hypatia Bilim, Feza Gezginleri ve SEDS Türkiye’nin sosyal medya hesaplarını son gelişmelerden haberdar olmak için takip ediniz.

ÖNEMLİ NOT: Kayıtlar henüz açılmadı, etkinlik programı henüz duyurulmadı. Kayıt başlangıç tarihi ve etkinlik programı için takipte kalınız…