Katılım

ÖN BİLGİ: 

Üçüncü (3'üncü) defa yapılan, ülkemizin en geniş katılımlı ve büyük astronomi etkinliğine katılmayı istiyorsunuz. Ancak unutmayın: Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, ülkemizin en muhteşem; deniz, orman ve tarihle iç içe olan bölgelerinden biri olan, Olimpos'ta yapılıyor olsa da, asla ama asla bir tatil organizasyonu değildir. Eğer, bu "bilim etkinliğini" öncelikli olarak tatil amaçlı niteliyor ve bu nedenle geliyorsanız, festivalimize lütfen kaydolmayın. Çünkü, bu bilim festivalinde bir tatilde umduğunuz hiçbir şeyi bulamazsınız. Bu bir bilim etkinliğidir, tatil etkinliği değil. Tatil amaçlı şeyler, lüksler veya hizmet beklentileri içindeyseniz, festivalimize "lütfenkatılmayın. Sizin yerinize, bilimle ve astronomiyle iç içe olmayı arzu eden bir bilim tutkununun katılması için yer açmayı tercih edin. Unutmayın, Olimpos'ta bu festival için ödeyeceğiniz ücretin aynısıyla, bu bilim etkinliğine katılmanız hiçbir biçimde mümkün olmasa da da tatil yapabilirsiniz.  

Ulaşım

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivalinin düzenlendiği tarihte, Türkiyenin her şehrinden Antalyaya ulaşım rahatlıkla günün her saati sağlanabilmektedir. Antalya içerisinden Olimpos’a ve etkinlik alanımıza ulaşım Otogar ve Akdeniz Üniversitesi Migros AVM önünden kalkan dolmuşlarla gün boyu sağlanabilir.

Konaklama

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 10 Ağustos sabah saat 07:00'da başlayıp, 13 Ağustos sabah 10:30'da sona eren, 3 gün sürecek olan etkinliklerimize katılımınız için sizlere konaklama açısından iki seçenek sunuyor.

Seçenek 1: Çadır

Festivalimizin ana kampında yer alan çadır alanımızdan, kendi çadırıyla gelip konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilirler. Çadır alanımız içinde katılımcılarımızın temel ihtiyaçları için yeterli sayıda tuvalet, lavabo ve duş yer alıyor.

Çadır alanımızda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımızın sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Seçenek 2: Bungalov

Festivalimizde "ana kamp dışında yer alan" bungalovlardan (ağaç ev) daha rahat biçimde konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilir. İki, üç ve dört kişilik olan odalarda, rahat bir yatak, dolap, kendinize ait duş ve tuvalet yer alıyor.

Bungalovlarda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımız sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Kontenjan

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 400 bilimseverin optimum düzeyde faydalanabileceği şekilde organize edilmiştir.

Çadır alanı kontenjanı: 300 kişi
Bungalov kontenjanı: 100 kişi

Katılım Ücreti

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline katılım ücretlerini belirlerken; tüm gökbilim organizasyonlarından daha iyi imkanlar sunuyor olmamıza rağmen, herkesin katılabilmesini sağlayacak bir ücret belirlemeye gayret edilmiştir.

Çadır alanı ücreti: Bütün etkinlikler, Kahvaltı ve Akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük toplam ücret 290 tl.
Bungalov ücreti: Bütün etkinlikler, Kalvaltı ve Akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük toplam ücret 495 tl.

Kayıt Prosedürü

Katılımcılarımız, buradan ulaşabilecekleri kayıt formu üzerinden iletişime geçip katılım isteklerini belirttikten sonra,  kişi başı katılım ücretini kendilerine vereceğimiz banka hesabına 24 saat (1 gün) içinde yatırıp, kendilerine gelen mail'e banka dekontunu, katıldıkları ili ve adına katılım ücreti ödenmiş her bir kişinin isimlerini, TC ve telefon numaralarını ekleyip iletmelidir. Festivalimize kesinlikle ön kayıt söz konusu değildir. Etkinlik kaydı, sadece katılım ücretini yatırıp bize banka dekontunu gönderen katılımcılarımız için söz konusu olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Tarafınıza gelen bilgilendirme mail'lleri, Junk (istenmeyen) posta kutunuza düşebilir. Lütfen mail almadığınızda Junk klasörünüzü kontrol edin.

Bizimle kayıt formu üzerinden iletişime geçip, derneğimize ait hesap numarasını aldıktan sonra, 24 saat içinde (resmi tatil günlerine denk gelen zamanlar hariç), ücretini yatırmamış ve banka dekontunu tarafımıza iletmemiş olan katılımcılarımız, başvuru haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

Bilgi için olimposgokyuzufesti[email protected] adresine mail atabilir, ya da "mesai saatleri içinde" 0542 723 53 84 numaralı telefonu arayabilirsiniz.