Katılım

ÖN BİLGİ: 

2019 YILI İÇİN 300 KİŞİLİK KATILIMCI KONTENJANIMIZ DOLMUŞ, KAYITLARIMIZ SONA ERMİŞTİR. 

Dördüncü (4'üncü) defa yapılan, ülkemizin en geniş katılımlı ve büyük astronomi etkinliğine katılmayı istiyorsunuz. Ancak unutmayın: Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, ülkemizin en muhteşem; deniz, orman ve tarihle iç içe olan bölgelerinden biri olan, Olimpos'ta yapılıyor olsa da, asla ama asla bir tatil organizasyonu değildir. Eğer, bu "bilim etkinliğini" öncelikli olarak tatil amaçlı niteliyor ve bu nedenle geliyorsanız, festivalimize lütfen kaydolmayın. Çünkü, bu bilim festivalinde bir tatilde umduğunuz hiçbir şeyi bulamazsınız. Tatil amaçlı şeyler, lüksler veya hizmet beklentileri içindeyseniz, festivalimize "lütfen" katılmayın. Sizin yerinize, bilimle ve astronomiyle iç içe olmayı arzu eden bir bilim tutkununun katılması için yer açmayı tercih edin.   

Ulaşım

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, Antalya Olimpos'ta yer alan Don Kişot isimli mekanda, 26 Temmuz 2019 sabah saat 08:00'da başlayıp, 29 Temmuz 2019 sabah 10:30'da sona erecek biçimde gerçekleştirilecek olup, ulaşım açısından oldukça kolay bir lokasyonda yer almaktadır. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivalinin düzenlendiği tarihte, Türkiyenin her şehrinden Antalya'ya ulaşım rahatlıkla günün her saati sağlanabilmektedir. Antalya içerisinden Olimpos’a ve etkinlik alanımıza ulaşım, Otogar ve Akdeniz Üniversitesi Migros AVM önünden kalkan dolmuşlarla gün boyu (Sabah 06:00'dan gece saat 22:00'a kadar) sağlanabilir.

Konaklama

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 26 Temmuz sabah saat 08:00'da başlayıp, 29 Temmuz sabah 10:30'da sona eren, 3 gün sürecek olan ülkenin en zengin astronomi etkinliklerine katılımınız için sizlere konaklama açısından iki seçenek sunuyor.

Seçenek 1: Çadır

Festivalimizin ana kampında yer alan çadır alanımızdan, kendi çadırıyla gelip konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilirler. Çadır alanımız içinde katılımcılarımızın temel ihtiyaçları için yeterli sayıda tuvalet, lavabo ve duş yer alıyor.

Çadır alanımızda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımızın sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Seçenek 2: Bungalov

Festivalimizde "ana kamp dışında yer alan" bungalovlardan (ağaç ev) daha rahat biçimde konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilir. İki, üç ve dört kişilik olan odalarda, rahat bir yatak, dolap, kendinize ait duş ve tuvalet yer alıyor.

Bungalovlarda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımız sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Kontenjan

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 300 bilimseverin optimum düzeyde faydalanabileceği şekilde organize edilmiştir.

Çadır alanı kontenjanı: 200 kişi
Bungalov kontenjanı: 100 kişi

Katılım Ücreti

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline katılım ücretlerini belirlerken; tüm gökbilim organizasyonlarından daha iyi imkanlar sunuyor olmamıza rağmen, herkesin katılabilmesini sağlayacak bir ücret belirlemeye gayret edilmiştir.

Çadır alanı ücreti: Bütün etkinlikler, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük etkinlik sürecinde ödenecek toplam ücret 350 TL. (Çadır kontenjanımız dolmuş, çadır kayıtları sona ermiştir)
Bungalov ücreti: Bütün etkinlikler, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük etkinlik sürecinde ödenecek toplam ücret 595 TL. (Bungalov kontenjanımız dolmuş, bungalov kayıtları sona ermiştir)

Kayıt Prosedürü

Katılımcılarımız, buradan ulaşabilecekleri kayıt formu üzerinden iletişime geçip katılım isteklerini belirttikten sonra,  kişi başı katılım ücretini kendilerine mail yoluyla ileteceğimiz banka hesabına 24 saat (1 gün) içinde yatırıp, kendilerine gelen mail'e banka dekontunu, katıldıkları ili ve adına katılım ücreti ödenmiş her bir kişinin isimlerini, TC ve telefon numaralarını ekleyip iletmelidir.

Yahut, katılımcılarımız yine kayıt formunu doldurduktan sonra kendilerine mail yoluyla gönderilecek olan Bilet Antalya linkinden, Bilet Antalya sistemine girip kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneğini seçebilirler.

Etkinliğimize kesinlikle ön kayıt söz konusu değildir. Etkinlik kaydı, sadece katılım ücretini yatırıp bize banka dekontunu gönderen veya Bilet Antalya üzerinden kredi kartı ile ücretini yatıran katılımcılarımız için söz konusu olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Tarafınıza gelen bilgilendirme mail'lleri, Junk ya da Spam (istenmeyen) posta kutunuza düşebilir. Lütfen mail almadığınızda Junk (spam / istenmeyen) klasörünüzü kontrol edin.

Bizimle kayıt formu üzerinden iletişime geçip, derneğimize ait hesap numarasını aldıktan sonra, 24 saat içinde (resmi tatil günlerine denk gelen zamanlar hariç), ücretini yatırmamış ve banka dekontunu aşağıdaki mail adresimize iletmemiş olan katılımcılarımız, başvuru haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

Bilgi için [email protected] adresine yazabilir, ya da "mesai saatleri içinde" 0542 723 53 84 numaralı telefonu arayabilirsiniz.