Günlük

Prof. Dr. Osman Demircan hocamız, bu yıl da Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali'nde bizlerle birlikte olup, astronomi ve uzay bilimleri alanındaki engin bilgilerini bizlere aktaracak.
İtalyan astrofizikçi Dr. Massimiliano De Pasquale, Dördüncü Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali'nde bizlerle birlikte olup, sunum ve söyleşileriyle bilgi birikimini katılımcılarımızla paylaşacak.
Açık Bilim ve Yalansavar yazarı Dr. Tevfik Uyar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sunum ve söyleşileriyle Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali'nde katılımcılarımıza bilgilerini aktaracak.
Türkiye’nin en büyük astronomi platformu Kozmik Anafor‘un gerçekleştirdiği, yine ülkemizin büyük en bilim platformları olan Bilimfili, Açık Bilim ve Evrim Ağacı‘nın desteği, ülkemizin en eğlenceli bilim platformu BNGL‘nin, Kuark Bilim Topluluğu, Hypatia Bilim, Feza Gezginleri ve Gelecek Bilimde‘nin katkıları; Meade Teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed‘in, Celestron Teleskopları Türkiye Distribütörü Eyüboğlu‘nun teleskop…
Çarşamba, 20 Haziran 2018 18:41

Katılım Sertifikası

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali'ne katılan tüm katılımcılarımız, geçtiğimiz etkinliklerde olduğu gibi; etkinliğimizde eğitimler veren profesör hocalarımızın imzaladığı, sunum ve söyleşilere katılıp astronomi ve uzay bilimleri alanında 3 günlük bir eğitim aldığını belgeleyen bir katılım sertifikasının sahibi olacaklar.
2017 yılında gerçekleştirilen ikinci Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali sırasında düzenlenen teleskop ödüllü bilgi yarışmamızdan görüntüler. Keyifli seyirler... Not: Aşağıdan izleyemiyorsanız, youtube linkine tıklayabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=2xS3Wx6KA-Y
2017 yılında gerçekleştirilen ikinci Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali'nde neler oldu, neler yaşandı? Keyifli seyirler... Not: Aşağıda izleyemiyorsanız youtube linkine tıklayabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=f6qqELyHIiY
Ülkemizin en geniş katılımlı astronomi ve bilim şeniliği olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2018 için yapılan; eğitim kurumu, kulüp, gönüllü görevli, okul ve eğitimci başvuruları açıklandı.
Türkiye'nin en büyük iki astronomi ve gözlem etkinliğinden biri olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali 2017'de yer alan katılımcıların, festival hakkındaki görüşleri..